Stačí nás 10% #28 Moje hranice = klid

22.7. 2020

UŽ ŽÁDNÉ STARÉ KOLEJE: Jak si udržet klid POŠESTÉ

Milí přátelé,

dnes nás čeká šesté zastavené v naší minisérii na téma KLID. Také už začínáte najíždět do původních kolejí a stýská se vám po klidu, který jsme skoro dva měsíce prožívali?

Pokud se vám stýská tak jako nám a chcete si klid co nejdéle udržet, sledujte naše jednoduché motivační úvahy, které vás postupně provedou RŮZNÝMI PODOBAMI KLIDU.

Čeká nás dohromady 7 zastavení s našimi tématy KLIDU, která pro vás zveřejníme vždy ve středu.
Nechte na sebe působit naše otázky.
Zkuste na ně hledat odpovědi sami v sobě.
Pokud vám samotným budou naskakovat další otázky, na které budete hledat odpovědi, sdílejte je s námi.
Tato cvičení nejsou o domácích úkolech, (i když někde to maličko porušíme a trošičku jsme se zase rozšoupli), ale o úvahách, na které třeba v našem tempu nemáme čas. A jak víme, vše začíná myšlenkou …

Na závěr přidáme vždy jednu OTÁZKU TÝDNE, na kterou si pak společně odpovíme právě za týden, ať máme všichni čas, sami pátrat po odpovědích.

ZÁVĚREČNÉ VELKÉ CVIČENÍ
Celou tuto sérii pak na závěr ukončíme důležitým cvičením, do kterého bychom se měli pustit všichni, bez výjimky a jeho téma bude: Jak se naučit spočívat?

DNEŠNÍ TÉMA KLIDU = MOJE HRANICE

Nechte na sebe působit naše otázky. Naskakují vám další otázky na toto téma? Klidně si je zapisujte a sdílejte je s námi.

Umíte říkat ne?


Necháte si jinými vzít svůj klid?


Přebíráte zodpovědnost za jiné?


Jak často fungujete ze svých rezerv?


Necháte se manipulovat strachem?


Dokážete být alespoň po nějaký čas sami se sebou?


Necháváte druhé, aby rozhodovali za vás, případně o vás?

OTÁZKA TÝDNE: Zkoušeli jste si někdy, sepsat třeba 10 věcí, pro které si sami sebe vážíte?

ZKUSTE SI opravdu poctivě NAPSAT právě těch 10 věcí, pro které si sami sebe vážíte. Schválně, zda to pro vás bude jednoduché či složité.

SEM SI ZAPÍŠU PROČ SI SEBE VÁŽÍM

Aby vás to ještě víc bavilo, to hledání důvodů, proč si sebe vážím, připravili jsme pro vás tento list ke stažení zde.

List si můžete založit třeba do diáře a občas si zapsané připomeňte.

Dnešní odpověď není překvapující, protože pokud jste si odpovídali na naše otázky, tak už máte odpověď, kterou přesně potřebujete.

Protože hranice si stanovuje každý sám. Jakmile máte jasno, jak si své hranice vymezit a udržet vnášíte do svého života pořádek a pořádek je klid.

Všechny techniky jsou chráněny autorskými právy školy Měsíčnice. Děkujeme, že načerpané informace používáte ke své osobní potřebě, k čemuž jsou určené, a nikoliv ke komerčním účelům. Měsíčnice je škola s vlastní, nadčasovou metodikou s téměř 30letou tradicí. Více o naší metodice se dozvíte zde.